Biblioteka przy Publicznym Gimnazjum
im. Bpa Piotra Gołębiowskiego

/EXLIBRIS/

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela,
a gdy przeczytam
książkę, którą już czytałem - to tak jakby spotkał się ze starym przyjacielem."

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

ROK SZKOLNY 2016 / 2017

RANKING WYPOŻYCZEŃ KSIĄŻEK W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

I  MIEJSCE     KL. II C - 154

II MIEJSCE     Kl.   I D - 129

III  MIEJSCE   Kl. III C – 114

IV  MIEJSCE    Kl.  II A - 109

V  MIEJSCE     Kl. III A - 95

VI  MIEJSCE    Kl. III D - 90

VII MIEJSCE    Kl. III B - 80

VIII MIEJSCE   Kl. I C - 74

IX MIEJSCE      Kl. II B - 60

X MIEJSCE       Kl. I A - 37

XI MIEJSCE      Kl. I B - 24

Wspólnie drodzy uczniowie wypożyczyliście 966 książek w ciągu pierwszego okresu.Gratuluję klasom, które zajęły czołowe miejsca,
a klasom które zajęły odległe
miejsca życzę, aby w drugim okresie starały się dogonić czołówkę.

Zapraszam do biblioteki szkolnej

Nauczyciel bibliotekarz Monika Zegarek

Ogólnoszkolny Turniej na Mistrza Pięknego Czytania

„Czytamy Quo Vadis Henryka Sienkiewicza”

W dniu 15 listopada 2016r. w 100 rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza laureata literackiej Nagrody Nobla odbył się w naszej szkole Ogólnoszkolny Turniej na Mistrza Pięknego Czytania zorganizowany przez nauczyciela bibliotekarza. W tym roku 18 uczniów z klas I-III gimnazjum czytało fragmenty powieści historycznej „Quo vadis”. Czytanym fragmentom przysłuchiwali się reprezentanci wszystkich klas gimnazjum. Jury w składzie: nauczyciele języka polskiego – Monika Makulska, Katarzyna Walczak, nauczyciel bibliotekarz Monika Zegarek oraz bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku Martyna Gut wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce - Kotkowski Patryk kl. III B

II miejsce - Chudzik Kacper kl. III D

III miejsce - Paluch Aleksandra kl. II C

Wyróżnienie - Religa Anna kl. III A

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami.

Ach co to było za spotkanie!

Na zaproszenie pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku Bożeny Starzyńskiej uczestniczyliśmy 4 listopada 2016r.w spotkaniu z panem Jerzym A. Wlazło dziennikarzem prasowym i radiowym, pisarzem urodzonym w Radomiu. Autorem powieści kryminalnych ale również autorem książki przygodowo- fantastycznej dla młodzieży „Na wczoraj” Podczas spotkania autor przedstawił nam ostatnią swoją powieść „Pęknięte miasto. Biesłan”, w której została przedstawiona poruszająca historia rozdartego Kaukazu w10 rocznicę dramatu uczniów szkole w Biesłanie. Pod koniec spotkania mieliśmy szansę zadać pisarzowi kilka pytań, na które chętnie odpowiedział. Poprosiliśmy pisarza o wspólne zdjęcie upamiętniające tak miłe i sympatyczne spotkanie.

NARODOWE CZYTANIE

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza

2 września 2016r. uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Akcji Narodowe Czytanie pod patronatem pary prezydenckiej Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku na zaproszenie pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku Pani Bożeny Starzyńskiej uczestniczyliśmy z „ochotą” po raz kolejny w tak szczytnej akcji. Reprezentanci naszej szkoły przedstawili z pamięci fragment powieści „Quo vadis” H. Sienkiewicza. W podziękowaniu za udział otrzymaliśmy z rąk pani dyrektor pamiątkową książkę wraz z pieczęcią zaprojektowaną z tej okazji oraz kartę z podziękowaniem za udział w akcji.

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

AKTYWNOŚĆ CZYTELNICZA UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM
W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

KLASA

ILOŚĆ PRZECZYTANYCH

KSIĄŻEK

I A

I B

I C

II A

II B

II C

II D

III A

III B

III C

III D

W ciągu całego roku uczniowie naszej szkoły przeczytali 1989 książek.

PROPOZYCJE KSIĄŻKOWE
NA LETNIE WAKACYJNE POPOŁUDNIA

"Z innej bajki”
Jodi Picoult
Van Samantha Leer

Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby samotnie z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu, któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może… sama się w niej znajdzie? Urzekająca powieść. Język tchnie autentyzmem, a humor idzie ramię w ramię z pytaniami o samotność i nadzieję. Jest to opowieść o pierwszej miłości z baśniowym wątkiem w tle, niosąca krzepiące przesłanie zaś optymistyczne zakończenie sprawią, że zechcesz polecić ją każdemu – i jeszcze nieraz po nią sam sięgniesz.