Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu

Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Jedlińsku

wol_1.jpg [448x336]
 wol_2.jpg [448x336]

W 2003 roku pani Jolanta Politowska ówczesna opiekunka i założycielka Szkolnego Klubu Młodzieżowego Wolontariatu nawiązała współpracę z Publiczną Biblioteką Gminną w Jedlińsku. Współpraca ta kontynuowana jest do dnia dzisiejszego. Młodzież uczestniczy w pracach bibliotecznych, które polegają na układaniu książek na półkach, klejeniu zniszczonych, stemplowaniu oraz w pracach porządkowych.

wol_3.jpg [448x336]

W poprzednich latach uczniowie chętnie pomagali przy organizacji spotkań z dziećmi
w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, w spotkaniach z pisarzami i wystawach.

Uświetniali swoimi występami spotkania z czytelnikami.

Wolontariusze pomagali również w reklasyfikacji księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlińsku.

W roku 2008 wykazali aktywną pomoc w organizacji jubileuszu 60-lecia biblioteki.

Pani Dyrektor Biblioteki w ramach wdzięczności za pomoc, organizowała spotkania, na których dziękowała za dotychczasową pomoc i wyrażała nadzieje na dalszą współpracę.

Agnieszka Bieniek-Stężalska- opiekun wolontariuszy