ROZWAŻAĆ SERCEM. SPEŁNIAĆ CZYNEM.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE UCZNIÓW

Osiągnięcia sportowe   uczniów PG Jedlińsk  rok szkolny 2013/14

 

PG  Jedlińsk  - z tytułem    SZKOŁA W RUCHU

przyznanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji  Warszawa   maj 2014 w związku z  realizacją zadań  Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”  

 

Paulina Paluch  - Sportowcem Roku 2013 Powiatu Radomskiego w kategorii do lat 15

 

Nominacje do tytułu Sportowca Roku 2013 Powiatu Radomskiego

Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Patryk Świąder, Marta Śpiewak  

 

  • II miejsce PG Jedlińsk w punktacji łącznej we współzawodnictwie szkół gimnazjalnych   w ramach  XV MIMS 2013  SOCHACZEW/PŁOCK

 

Finały ogólnopolskie

  • Ogólnopolskie Mistrzostwa  Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoly Sportowe Biała Podlaska 
    07  czerwca  2014r.  

1 m.   –   sztafeta 4x100 m Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Justyna Paluch, Paulina Paluch

  • Międzynarodowe  Mistrzostwa Szkół w Sztafetach Przełajowych  - Vena Cross  - Łódź  -  26. kwietnia 2014r.   ( finał ogólnopolski gimnazjady)

1 m.  – drużyna dziewcząt 

 Katarzyna Szczęsna,  Paulina Paluch, Ewelina Kucharska, Sylwia Jóźwik, Wiktoria Warda, Sylwia Kurek, Izabela Górka, Ewa Nowak, Monika Kapusta

  • Ogólnopolskie eliminacje sztafet do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży  -  Łódź 
    14 czerwca  2014r.

2 m.   –   sztafeta 4x100 m  -  awans do finałów OOM (lipiec Wrocław)

Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Justyna Paluch, Paulina Paluch

  • Mistrzostwa Polski Młodzików w LA   Radom – 28-29 września 2013r.

5 m. -  Paulina  Paluch, Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska,   Angelika Górka (ULKS) -  4x100 m

9 m - Marta Śpiewak   - rzut dyskiem

  • Ogólnopolskie Mistrzostwa  w biegach rozstawnych - Vena Sport  Festival - Łódź  - 15  czerwca  2014r.   (finał  gimnazjady)

udział   –   sztafeta 4x100 m

Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Klaudia Górka, Paulina Paluch

 

Międzywojewódzkie mistrzostwa makroregionu warmińsko -mazursko - mazowieckiego

 

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików w LA  -14. września 2013r.  Pasłęk

      1 m. - Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Angelika Górka, Paulina  Paluch - 4x100m

2 m. - Marta  Śpiewak                                                     - pchnięcie kulą

        5 m. -  Paulina Paluch                                                    - 100 m

6 m. – Marta Śpiewak                                                     -  rzut dyskiem

7 m.  - Marcin Kowalczyk                                                - 1000 m

8 m. -  Ewelina Kucharska                                              - skok w dal

10 m.  – Adrianna Jakubowska                                      - pchnięcie kulą

10 m. – Paulina Walczak                                               - 100 m ppł

10 m.  - Paulina Walczak                                               - rzut oszczepem

11 m. – Sylwia Kurek                                                    - rzut dyskiem

11 m. – Sylwia Kurek                                                    - pchnięcie kulą

  • Międzywojewódzkie Mistrzostwa  Młodzików  w biegach przełajowych –  

22. marca  2014r. Pasłęk

                        1 m – Patryk Szatan                - 3000 m   ULKS

6 mDawid Paluch               - 2000 m

                               11 m -  Daniel Jurczak            - 3000 m

                               13 m – Izabela Górka              - 2500 m

15 m -  Kacper Szatan            - 2000 m

Drużynowo – ULKS 4 miejsce

Zawody wojewódzkie oraz otwarte     (MIMS  -  Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej)

  • Mistrzostwa Mazowsza  Młodzików w LA  - 08. września 2013r. Warszawa

1 m. - Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Angelika Górka, Paulina  Paluch                  - 4x100m

1 m. -  Katarzyna  Szczęsna                                                                       - 300 m

2 m. - Marta  Śpiewak                                                                             - pchnięcie kulą

3 m. - Paulina Paluch                                                                              - 100 m ppł

3 m. - Paulina Paluch                                                                              -  skok w dal

       4 m.  - Marta  Śpiewak                                                                              - rzut dyskiem

6 m.  - Ewelina Kucharska                                                                      - skok w dal

6 m .– Sylwia Kurek                                                                                                - pchnięcie kulą

       3 m. – ULKS w klasyfikacji medalowej

  • XXII Europejskie Biegi Młodych Olimpijczyków – Bielice k/Sochaczewa 07. czerwca 2014r.

drużynowo –   - PG Jedlińsk  -      1 miejsce  - Puchar Ministra Sportu i Turystyki

Wiktoria Warda, Sylwia Kurek, Karolina Krawczyk, Justyna Borowska, Natalia Chojnacka, Wiktoria Łobodzin, Natalia Kacprzak, Marcin Gniadek, Piotr Kowalczyk, Kamil Wasilewski, Dawid Paluch, Mateusz Kozłowski, Paweł Flis, Paweł Krawczyk

       

  • 56 Wojewódzkie Zawody „Szukamy talentów w środowisku wiejskim” – Siedlce 18.września 2013 r.

 

Drużynowo –  ULKS Jedlińsk   - 1miejsce

                       - PG Jedlińsk  -      2 miejsce

Indywidualnie

1 m.Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Zuzanna Jakubowska, Magdalena Śpiewak  - 4x100m

1 m.- Angelika Górka           ULKS                                                - 100 m

1 m.- Paulina  Paluch                                                                     - 100 m ppł

1 m.   - Patryk Szatan -         ULKS                                                - 1000 m       

1 m.   - Sylwia Kurek                                                                   - rzut dyskiem

1 m. - Katarzyna Szczęsna                                                            - 300 m

1 m. - Izabela Górka                                                                      - 600 m

2 m. - Marta  Śpiewak                                                                    - pchnięcie kulą

2 m. - Magdalena  Śpiewak                                                                       - skok w dal

2 m. - Marcin Kowalczyk     ULKS                                             - 600 m

2 m. - Ewelina Kucharska                                                          - 300 m

2 m. - Ewa  Nowak                                                                        - 100 m ppł

3 m. - Kamil  Murawski                                                              - 2000 m

  • 5 Międzynarodowe  Zawody Lekkoatletyczne o Puchar Henryka Jakimiaka Siedlce 24.września2013 r.

Drużynowo - PG Jedlińsk   -      1 miejsce

Indywidualnie

1m. – Marta Śpiewak – rzut dyskiem

1m. – Sylwia Kurek – pchnięcie kulą

1m. – Paulina Paluch – 100 m ppł

  1. 1m.  - Piotr  Kowalczyk – 300 m ppł.

1m. – Paweł Krawczyk – 2000 m

2m. – Magdalena Śpiewak – rzut oszczepem

2m. – Adrianna Jakubowska – pchnięcie kulą

2m. – Martyna Adamska  - 300 ppł

2m. – Paweł Flis – 600 m

  1. 2m.  – Nikodem  Jończyk – skok wzwyż

2m. –Patryk Mąkosa -2000 m

3m.  -Paulina Walczak – 100 ppł.

3m. – Kamil Murawski – 2000 m

3m. – Magdalena Śpiewak, Zuzanna Jakubowska, Weronika Bieniek, Wiktoria  Łobodzin  -  4x100m  (rocznik 2000)

3m. – Weronika Wojciechowska, Martyna Adamska, Ewa Nowak,  Sylwia Jóźwik              -   4x100m  (rocznik 1999)

·         Finał wojewódzki  XVI MIMS  w unihokeju Radom – 04-05. czerwca  2014

Chłopcy   -   8 m.     

Daniel Jurczak, Marcin Gniadek, Karol Jabłoński, Piotr Trojanowski, Piotr Kowalczyk,  Karol Jabłoński,  Paweł Skomorowski, Kamil  Puk, Mateusz Słomka, Kamil Wasilewski

  • Finał wojewódzki  XVI MIMS  w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych   
    Siedlce -  30. kwietnia 2014r.

Dziewczęta – 1 m.  drużynowo    

Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Wiktoria Warda, Sylwia Kurek,  Sylwia Jóźwik, Ewa  Nowak, Agnieszka Rudecka, Monika Kapusta, Izabela Górka, Klaudia Bieniek, Wiktoria Łobodzin

Chłopcy  -  3  m. drużynowo

Paweł Krawczyk ,  Dawid Paluch, Mateusz Kozłowski, Kamil Wasilewski, Paweł Flis, Jarosław Kucharski

 

Indywidualnie:                                 

4 m.   – Katarzyna  Szczęsna

                6 m.   -  Ewelina   Kucharska

·         Finał wojewódzki XVI MIMS w sztafetowych biegach przełajowych PIASTÓW – 09. maja 2014r.

Dziewczęta - 1 m.

Paulina Paluch, Ewelina  Kucharska, Katarzyna Szczęsna  , Sylwia Jóźwik, Ewa Nowak, Izabela Górka, Wiktoria Łobodzin, Wiktoria Warda , Sylwia Kurek, Monika Kapusta, Klaudia Bieniek, Natalia Kacprzak

·         Finał wojewódzki  XVI MIMS  w lekkiej atletyce    Radom - 06. czerwca  2014r.

 Dziewczęta - 1 m.   

Paulina Paluch, Ewelina  Kucharska, Katarzyna Szczęsna, Wiktoria Warda, Sylwia Kurek,
Klaudia Górka, Paulina Walczak, Karolina Komorowska, Marta Śpiewak

Indywidualnie:

1m.   - Paulina Paluch, Ewelina  Kucharska, Katarzyna Szczęsna, Klaudia Górka  - 4x100 m

2m.  - Katarzyna Szczęsna  -  400 m

2m.  - Marta Śpiewak  -  pchnięcie kulą

4m. – Ewelina Kucharska – 200 m

5m. – Paulina Paluch -  skok w dal

 

Zawody międzypowiatowe (dawnego województwa radomskiego)

  • Eliminacje międzypowiatowe   XVI  MIMS w sztafetowych biegach przełajowych  
    JEDLIŃSK  –  17. października  2013r.

Dziewczęta –1 m.

Paulina Paluch, Ewelina  Kucharska, Katarzyna Szczęsna  , Sylwia Jóźwik, Karolina Krawczyk, Ewa Nowak, Magdalena Śpiewak, Izabela Górka, Wiktoria Łobodzin, Wiktoria Warda , Sylwia Kurek

Chłopcy   -   6 m.

 Patryk Mąkosa, Piotr Kalbarczyk, Piotr Kowalczyk, Kamil Murawski, Marcin Gniadek, Jakub Czyż , Daniel Jurczak, Jakub Król, Kamil Puk

  • Eliminacje międzypowiatowe  XVI  MIMS  w unihokeju -  25. stycznia 2014r.- Radom   

 Dziewczęta -  3 m

 Paulina Walczak, Daria Jurczak, Patrycja Adamska, Klaudia Rdzanek, Beata Rdzanek,  Martyna Broda, Weronika Wojciechowska, Martyna Mizerska, Agnieszka Rudecka

Chłopcy   -   1 m.     

Daniel Jurczak, Marcin Gniadek, , Karol Jabłoński, Piotr Trojanowski, Piotr Kowalczyk, Kamil Płaskociński, Karol Jabłoński,  Dominik Zieliński, Paweł Skomorowski, Karol Puk, Mateusz Słomka, Jakub Król,

·         Eliminacje międzypowiatowe XVI   MIMS w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych 
Piastów – 10. kwietnia 2014r.

Dziewczęta –  1 m.  drużynowo  -

Katarzyna  Szczęsna, , Ewelina Kucharska, Justyna  Borowska, Agnieszka  Rudecka , Wiktoria  Warda, Sylwia Kurek, 
Sylwia  Jóźwik , Martyna Kowalczyk, Izabela Górka, Klaudia Bieniek, Monika Kapusta, Wiktoria  Łobodzin, Natalia Kacprzak, Alicja Warda, Jessica Barszcz

Chłopcy   -   1 m. drużynowo -

Piotr Kowalczyk ,  Marcin Gniadek,  Mateusz Kozłowski, Dawid Paluch, Kamil Wasilewski, Kamil Puk, Daniel Jurczak,
Paweł Flis, Paweł Krawczyk, Jarosław Kucharski

Indywidualnie: (awans do finału wojewódzkiego)

                1 m  -   Izabela Górka, Katarzyna Szczęsna,

                2 m.  -  Kucharska Ewelina

                3 m. -   Klaudia Bieniek  

5 m.  -  Sylwia  Jóźwik, Paweł Flis

6 m. -  Monika Kapusta, Ewa Nowak, Wiktoria Warda,  Dawid Paluch

7 m   -  Sylwia Kurek

8 m. -  Wiktoria Łobodzin  

9 m.  -  Kozłowski Mateusz,

10 m. – Paweł Krawczyk

                            11 m. – Jarosław Kucharski

12 m -  Kamil  Wasilewski

  • Eliminacje międzypowiatowe   XVI MIMS w LA – rocznik  1999-2000 Radom 12.  maja 2014 r.

 Dziewczęta drużynowo 1 m.   -

 Weronika Wiosna, Marta  Śpiewak, Izabela Górka, Adrianna Jakubowska  Ewa Nowak, Sylwia Jóźwik, Klaudia Bieniek, Wiktoria Łobodzin

 

 Indywidualnie   

1m.   Weronika Wiosna - w dal

1m.   Marta Śpiewak   - kula

3m.  Izabela Górka  - 600 m

3m.  Adrianna Jakubowska  - kula

4m.   Ewa Nowak   -     600 m  

5m.  Sylwia Jóźwik – 600 m  

6m. Wiktoria Łobodzin – 300 m

               

Chłopcy  drużynowo - 4 m.  

Indywidualnie   

       2m. - Karol Lipiec, Jakub Czyż Mateusz Kozłowski, Daniel Jurczak – 4x100 m

      3m. - Mateusz Kozłowski – 300 m

      3m.-  Nikodem Jończyk -  wzwyż

      4m. – Karol Lipiec – 300 m

  • Eliminacje międzypowiatowe  XVI MIMS w LA  rocznik 1998 Radom  12. maja 2014r.

 

Dziewczęta drużynowo 1 m. 

Katarzyna Szczęsna, Ewelina Kucharska, Paulina Paluch, Wiktoria Warda, Paulina Walczak, Justyna Borowska, 
Klaudia Górka, Agnieszka Rudecka, Karolina Komorowska

Indywidualnie

 1m.- Katarzyna Szczęsna , Ewelina Kucharska, Karolina Komorowska, Klaudia Górka -  4x100m

1m.   Justyna Borowska,  Sylwia Kurek, Wiktoria Warda,  Paulina Paluch -      sztafeta  olimpijska

      1m. - Ewelina Kucharska  -   200 m

 1m .-  Katarzyna Szczęsna -  400 m

      1m. - Paulina  Paluch        - w dal

      3m.-  Klaudia Górka          - w dal

      4m.- Agnieszka Rudecka    - 800m

      4m.- Sylwia Kurek             - kula

      6m.- Paulina   Walczak     - 200 m

      Chłopcy  drużynowo  6 m. 

      Indywidualnie

      3 m. – Marcin Gniadek  - 800 m

Zawody    powiatowe

  • Eliminacje powiatowe XVI    MIMS w sztafetowch biegach przełajowych Jedlińsk   09. października 2013r.

Dziewczęta –1 m.

Martyna Broda,   Ewelina Kucharska, Katarzyna, Szczęsna,   Sylwia Jóźwik, Ewa Nowak, Karolina Krawczyk,  Izabela Górka, Wiktoria Łobodzin, Wiktoria Warda  ,  Natalia Kacprzak

Dziewczęta –2 m. (drugi zespół)Magdalena Śpiewak, Sylwia Kurek, Monika Kapusta, Martyna Adamska, Weronika Bieniek,

Klaudia Bieniek, Zuzanna Jakubowska, Martyna Kowalczyk, Martyna Mizerska, Jessika Barszcz

Chłopcy   -   1 m.  

Marcin Gniadek, Piotr Kalbarczyk, Piotr  Kowalczyk, Kamil Murawski , Patryk Mąkosa, Jakub  Czyż, Daniel Jurczak, Jakub Król, Kamil Puk, Dominik Sambor

 

  • Eliminacje powiatowe  XVI  MIMS  w unihokeju -  11. grudnia 2013r.- Jedlińs

Dziewczęta -  2 m

Paulina Walczak, Daria Jurczak, Patrycja Adamska, Klaudia Rdzanek, Beata Rdzanek, Martyna Broda, Weronika Wojciechowska, Martyna Mizerska, Agnieszka Rudecka

Chłopcy   -   1 m.     

 Daniel Jurczak, Marcin Gniadek, , Karol Jabłoński, Piotr Trojanowski, Piotr Kowalczyk, Kamil Płaskociński, Karol Jabłoński, Dominik Zieliński, Paweł Skomorowski, Karol Puk, Mateusz Słomka, Jakub Król.

  • Eliminacje powiatowe    XVI   MIMS  w tenisie stołowym  -  marzec 2014r. Jedlińsk

Dziewczęta -  5 m

 Alicja Warda, Julia Serafin

Chłopcy – 3  m   

Paweł Krawczyk , Mikołaj Szymczak        

                                                                                                                                                                            opracowanie : Krystian  Kilar