Świetlica Szkolna

CZWARTEK 11.30 – 15.10

PIĄTEK 13.20 – 15.20

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

Szkolny turniej w szachy i warcaby

W październiku i listopadzie w świetlicy szkolnej odbywał się Szkolny Turniej w szachy i warcaby.

W rozgrywkach szachowych wzięło udział 16 uczniów.

Czołowe miejsca wywalczyli:

Rafał Rokiciński – 1 miejsce

Adam Łoboda – 2 miejsce

Aleksander Dobrasiewicz – 3 miejsce

W rozgrywkach warcabowych udział wzięło 28 uczniów.

Wyniki:

Dawid Dobrowolski – 1 miejsce

Bartłomiej Jurczak – 2 miejsce

Paweł Krawczyk – 3 miejsce

VII Szkolny Turniej w Piłkarzyki

Od 22 lutego do maja podczas przerw międzylekcyjnych oraz po lekcjach rozgrywany był VII Szkolny Turniej w Piłkarzyki.

W Turnieju wzięło udział 34 uczniów z klas I – III.

Oto zwycięzcy:

I miejsce:  Cezary Romanowski i Rafał Rokiciński kl. 3d

II miejsce: Kacper Malinowski i Tomasz Sobień kl. 3b

III miejsce: Paweł Krawczyk i Dominik Wolak kl. 3c

Wyróżnione zostały również: Karolina Zakrzewska kl. 3d i Eliza Szybilska kl. 1a, ponieważ jako jedyne dziewczyny wzięły udział w turnieju.

II Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

W dniu 18 maja 2016 roku  czterech uczniów naszego gimnazjum: Aleksander Dobrasiewicz kl. 2a, Rafał Rokiciński kl. 3d, Kacper Jędrasiewicz kl. 3d, Tomasz Fijałkowski kl. 2d pod opieką pani Agnieszki Bieniek – Stężalskiej wzięło udział w II Turnieju  Szachowym  o Puchar Dyrektora Szkoły. Turniej odbywał się  w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu i udział w nim brali uczniowie z terenu Radomia i powiatu radomskiego. Nasi gimnazjaliści zajęli wysokie miejsca w turnieju:

Rafał Rokiciński – II miejsce

Aleksander Dobrasiewicz – III miejsce

Kacper Jędrasiewicz – IV miejsce

Tomasz Fijałkowski – V miejsce

Za II i III miejsce uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Technicznych – pani  Bernadeta Kudas. Natomiast wszyscy od I do V miejsca dostali zaproszenia na XIX Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa PZSzach.

XIX Królewski Gambit Radomia im. Jacka Żemantowskiego

Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Prezesa PZSzach

W dniu 29 maja 2016r. trzech uczniów naszej szkoły: Aleksander Dobrasiewicz, Rafał Rokiciński i Kacper Jędrasiewicz wzięło udział w XIX Królewskim Gambicie Radomia im. Jacka Żemantowskiego Międzynarodowym Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa PZSzach, który odbywał się Domu Technika NOT w  Radomiu przy  ul. prof. Władysława  Krukowskiego 1 . Aleksander Dobrasiewicz i Rafał Rokiciński uzyskali taką samą liczbę punktów, co w rozgrywkach dało im 16 pozycję. Gratulujemy chłopcom, gdyż był to ich pierwszy tak poważny turniej.

Akcja zbierania plastikowych nakrętek

W tym roku szkolnym zebrano 143 kg nakrętek plastikowych, które przekazane zostały na potrzeby chorych niepełnosprawnych dzieci.

ROK SZKOLNY 2014 / 2015

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żeglarskiej

W dniu 12 czerwca 2015 roku w naszym gimnazjum odbędzie się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Żeglarskiej. Zapraszamy młodzież gimnazjalną z terenu naszej gminy do zaprezentowania swoich talentów.

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ

KARTA ZGŁOSZENIA MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU PIOSENKI ŻEGLARSKIEJ

Turniej w Piłkarzyki

Od marca do maja podczas przerw międzylekcyjnych oraz po lekcjach rozgrywany był VI Szkolny Turniej w Piłkarzyki.

W Turnieju wzięło udział 42 uczniów z klas I – III.

Oto zwycięzcy:

I miejsce:  Norbert Ogorzałek i Paweł Wilkowski kl.3c

II miejsce: Ernest Deleska i Sebastian Gorgul kl. 3a

III miejsce: Karol Kucharski i Bartłomiej Kucharski kl. 2a

Uroczyste podsumowanie turnieju i wręczenie  dyplomów oraz nagród odbyło się podczas akademii z okazji Szkolnego Dnia  Ziemi i Dnia Europy.

ZAJĘCIA SZACHOWE

W II półroczu roku szkolnego 2014/2015 raz w tygodniu organizowane będą zajęcia szachowe, podczas których młodzież będzie miała możliwość nauczyć się gry w szachy, a także zdobywać nowe i rozwijać dotychczas zdobyte umiejętności.

Zapraszam uczniów klas I, II, III do skorzystania z zajęć, podczas których będzie można rozwijać logiczne myślenie.

Zapisy oraz bliższe informacje u wychowawcy świetlicy.

KONKURS

W dniu 10.02.2015r. zapraszam wszystkich chętnych uczniów naszego gimnazjum do udziału w  szkolnym konkursie w układaniu kostki rubika.

Konkurs będzie się odbywał w dwóch kategoriach:

- dla uczniów zaawansowanych

- dla uczniów poczatkujących.

Tak więc swoich sił może spróbować każdy uczeń.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zapisać się w świetlicy szkolnej do dnia 09.02.2015r.

Dodatkowe informacje można uzyskać również w świetlicy.

AKCJA ZBIERANIA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

W tym roku szkolnym pomagamy Kamilowi, u którego w szóstym miesiącu życia zdiagnozowano SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nakrętki można przynosić codziennie do świetlicy szkolnej.

KURS UKŁADANIA KOSTKI RUBIKA

W październiku w świetlicy szkolnej uczniowie: Adam Łoboda kl. 1c i Tomasz Fijałkowski kl. 1d prowadzili kurs układania kostki Rubika dla chętnych uczniów naszej szkoły. Kurs miał na celu przygotowanie do szkolnego konkursu układania kostki Rubika, który odbędzie się po feriach zimowych.

Kurs układania kostki Rubika online – 8 kroków do zwycięstwa

www.kostkarubika.info

ddd.jpg [300x169]

SZKOLNY TURNIEJ W SZACHY I WARCABY

Na przełomie października i listopada w świetlicy szkolnej odbywał się Szkolny Turniej w szachy i warcaby.

W kategorii szachy udział wzięło 20 uczniów. Natomiast w warcabach zmierzyło się 28 uczniów.

Oto wyniki turnieju:

Kategoria szachy: