26 listopada 2017 10:53 | Aktualności

WIECZOREK POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Dnia 16 października 2017 r. w naszej szkole odbył się wieczorek poezji patriotycznej. W pierwszej części wystąpili uczniowie nagrodzeni w XXII Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej organizowanym przez CKiKF w Jedlińsku.  Zaś w części drugiej gimnazjaliści  z klas drugich  przedstawili swój projekt edukacyjny.  Po wielu tygodniach prób, ich wysiłek został wreszcie doceniony. Uczniowie zachwycili swoją interpretacją utworów patriotycznych sięgających średniowiecza aż po czasy współczesne. Niemałą gradką było też przedstawienie wiersza napisanego specjalnie na tę okazję przez uczennicę klasy III a gimnazjum. Wieczorek uświetnili też uczniowie śpiewający pieśni patriotyczne  oraz dwoje uczniów grających na skrzypcach „Rotę” Marii Konopnickiej. Wśród wielu gości można było dostrzec wzruszenie, a w niejednym oku pojawiła się nawet łza, co świadczy o tym, iż utwory odnoszące się do naszej Ojczyzny są bliskie sercu każdego z nas. Mamy nadzieję, iż spotkanie z poezją patriotyczną na długo pozostanie w pamięci słuchających.

Jak co roku na gości kawiarenki poetyckiej czekał też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów biorących udział w projekcie. Z tego miejsc pragniemy im serdecznie  podziękować za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tej imprezy.

Zdjęcia: